Jak zapłacić za zakupy online BLIKiem?

0

BLIK uwalnia nas od konieczności noszenia przy sobie portfela. Dzięki bankowości mobilnej można nie tylko wyciągać pieniądze z bankomatu i płacić smartfonem ale robić zakupy online szybciej i wygodniej niż do tej pory. Płatność w sklepie internetowym może być jeszcze prostsza. Platforma BLIK ogranicza formalności do minimum zapewniając wysokie bezpieczeństwo transakcji.

BLIK – skąd się wziął?

BLIK powstał dzięki zrzeszeniu ekspertów w dziedzinie tworzenia bezgotówkowych modeli rozliczeniowych, Polski Standard Płatności stworzył system bankowości mobilnej, umożliwiającej transakcje bez użycia karty, tylko przy użyciu smartfona i 6cio cyfrowego kodu.

Gdzie zapłacę kodem?

Większość sklepów internetowych umożliwia płatność mobilną. Zazwyczaj ikona BLIK pojawia się przy wyborze sposobu płatności. Jeżeli BLIK nie występuje wśród dostępnych metod nie oznacza, że nie można zapłacić kodem. PSP współpracuje z wieloma operatorami płatności online, więc jeżeli zlokalizujesz ikonkę jednego z poniższych podmiotów, znaczy, że możesz zapłacić BLIKiem:

 • Przelewy 24
 • dotpay
 • PayU 
 • CashBill
 • Blue Media
 • pay.com
 • FirstData Polcard
 • eCard

Jak dokładnie wygląda płatność?

Gdy w koszyku znajduje się już wszystko czego potrzebujemy można przejść do płatności za zakupy. Wśród ikon sposobów płatności wybieramy BLIK lub jednego z operatorów współpracujących z PSP. Pojawia się miejsce na wpisanie 6cio cyforowego kodu – znajdziemy go w aplikacji mobilnej naszego banku, pod hasłem “kody BLIK”. Uwaga, kod wyświetlany na ekranie smartfona jest ważny tylko przez 2 minuty, więc musimy się śpieszyć. Krótka ważności kodu zapewnia bezpieczeństwo w razie jeżeli ktoś niepowołany podejrzy nasz kod (zanim zdąży go wykorzystać straci ważność). Po wpisaniu kodu na stronie sklepu musimy potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej. Zakupy zakończone.

Kto może płacić BLIK?

Płatność mobilną BLIK umożliwia obecnie jedenaście banków, więc przede wszystkim trzeba posiadać konto osobiste w jednej z wymienionych instytucji: mBank, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Credit Agricole, T-Mobile Usługi Bankowe, Santander, Alior Bank, Bank Pekao, PKO BP, Getin Bank, Bank Millennium. Po drugie trzeba mieć zainstalowaną aplikację mobilną swojego banku i z niej skorzystać.

Co poza płatnością online umożliwia BLIK?

PSP stworzył holistyczną platformę do płatności mobilnych umożliwiającą:

 • Płatność w sklepie stacjonarnym – bez użycia gotówki czy karty płatniczej
 • Natychmiastowy przelew na numer telefonu – bez konieczności znajomości numeru konta bankowego odbiorcy
 • Wypłatę z bankomatu – z pominięciem karty obsługującej konto osobiste
 • Wystawianie czeków – z czeku może skorzystać osoba nie posiadająca karty płatniczej, konta osobistego a nawet smartfona z dostępem do internetu

Więcej o BLIK.

Płatność za zakupy w internecie przy użyciu kodu BLIK jest szybsza niż przy standardowej procedurze. Pomijamy etap przekierowania na www banku, wpisywanie loginu i hasła oraz potwierdzania całości smsem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here