Najlepsze konto oszczędnościowe lipca.

0
Najlepsze konto oszczędnościowe -lipiec 2019
Konto oszczędnościowe - lipiec 2019

Jeżeli zarabiasz więcej niż wydajesz konto oszczędnościowe to obowiązkowy produkt dla Ciebie.

Jeżeli pod koniec miesiąca zostają Ci pieniądze na ROR nie możesz sobie pozwolić aby codziennie traciły na wartości. A tak się będzie działo jeżeli zostawisz je na koncie osobistym bez oprocentowania.

Założenie dobrze dobranego konta oszczędnościowego nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów i pozwala na wypłatę oszczędności w dowolnym momencie (inaczej niż w przypadku lokaty). Oczywiście im dłużej ich nie wypłacisz tym więcej zarobisz. 

 

Od czego zależy ile zarobię?

Wybierając konto oszczędnościowe przede wszystkim trzeba kierować się wysokością oprocentowania. Należy także pamiętać, że oprocentowanie zmienia się co kilka miesięcy dlatego monitorowanie rynku jest konieczne, żeby zawsze korzystać z najlepszej oferty na rynku.

Sprawdź jak wybrać konto oszczędnościowe.

 

Jakie są koszty?

Zanim założysz konto sprawdź jakie są koszty:

  • Samego prowadzenia konta
  • Przelewów do tego samego banku
  • Przelewów do zewnętrznego banku
  • Koszt obowiązkowego konta osobistego (jeżeli takie jest wymagane)

Rozpiętość ofert na rynku jest bardzo szeroka, są konta, które można prowadzić całkowicie za darmo ale są też takie, które nakładają opłaty na każdą z wymienionych usług. 

 

Jakie konto oszczędnościowe polecamy w lipcu 2019?

W tym miesiącu warto zwrócić uwagę na konto oszczędnościowe oferowane przez Getin Bank, szczególnie na promocję “Bonus za aktywność”. Ta promocja gwarantuje oprocentowanie na poziomie 3,5% przez cały rok. Jest to dobra opcja zwłaszcza jeżeli nie planujesz co kwartał sprawdzać jakie konto w danym czasie ma najwyższe oprocentowanie, bo średnio co tyle zmieniają się oferty banków. 

 

Aby oprocentowanie było na tak wysokim poziomie trzeba założyć do niego konto osobiste Proste Zasady oraz zapewnić na nim środki w wysokości min 1000 zł miesięcznie. ROR jest bezpłatny jeżeli co miesiąc wykonasz min jedną transakcje bezgotówkową. Ponadto konto gwarantuje bezpłatne wydanie karty i przelewy internetowe oraz 0 zł prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce.

Jeżeli nie zapewnisz wpływu 1000 zł miesięcznie na koncie Proste Zasady oprocentowanie konta oszczędnościowego wyniesie 3% w skali roku na 4 miesiące.

 

Jeżeli posiadasz oszczędności nie pozwól aby na siebie nie zarabiały. Na koncie oszczędnościowym, w przeciwieństwie do lokaty, środki są do Twojej dyspozycji cały czas i w każdej chwili możesz z nich skorzystać.

Załóż konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,5%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here