Które banki udzielą kredytu na PIT?

0


W okresie rozliczania się podatników z Urzędem Skarbowym w ofertach banków pojawiają się kredyty gotówkowe na PIT. Pozwalają one szybko i bez zbędnych formalności uzyskać potrzebny zastrzyk gotówki. Które banki obecnie proponują takie kredyty?

Kredyt na PIT – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt na PIT to wygodna forma finansowania pozwalająca pożyczyć pieniądze na dowolny cel. Wnioskodawca nie musi dostarczać do banku szeregu zaświadczeń o dochodach zastępując je zeznaniem podatkowym, które otrzymał od pracodawcy za poprzedni rok. Zaletą takiej formy kredytowania jest także bardzo szybka weryfikacja wniosków.

Niektóre instytucje finansowe kredyty na PIT przygotowują wyłącznie dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, inne honorują także umowy cywilnoprawne oraz emerytury i renty.

Osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę najczęściej muszą przedstawić wyłącznie PIT 11 za rok poprzedni. Wnioskodawcy zatrudnieni w oparciu o umowę zlecenie lub o dzieło zwykle muszą przedstawić PIT 11 oraz zestawienie umów cywilnoprawnych z ostatnich 12 miesięcy. Emeryci swoje dochody potwierdzają za pomocą PIT 40A, dodatkowo banki często wymagają legitymacji emeryta lub decyzji o przyznaniu emerytury. Rencistów zwykle obowiązuje PIT 40A oraz ostatnia decyzja o przyznaniu renty.

Najkorzystniejsze oferty pojawiają się na początku marca (kredyty na PIT dostępne są do czerwca). Poszczególne oferty różnią się wysokością, okresem kredytowania oraz oprocentowaniem.

W których bankach dostępne są kredyty na PIT?

Kredytu na PIT nie otrzymamy w każdym banku. Formularz z rocznym zeznaniem podatkowym obecnie można wykorzystać do udokumentowania swoich dochodów w kilkunastu bankach.

W 2017 roku atrakcyjną ofertę dla kredytobiorców przygotował Getin Noble Bank. Klienci mogą tutaj pożyczyć nawet do 150 tys. na okres do 10 lat, a formalności kredytowe ograniczone są do minimum. Oferta dostępna jest dla osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, umowy zlecenia lub o dzieło oraz dla emerytów i rencistów.

Kredytu na PIT udziela także BGŻ BNP Paribas. Oferta przygotowana została dla osób indywidualnych posiadających umowę o pracę lub umowy cywilnoprawne. Na podstawie PIT 11 można tutaj ubiegać się o:

  • kredyt gotówkowy
  • kredyt samochodowy
  • kredytowanie w ROR
  • wydanie karty kredytowej

Dodatkowo bank wymaga od wnioskodawców potwierdzenia o zatrudnieniu wydanego przez pracodawcę.

Eurobank przygotował kredyt dla każdego, który można otrzymać na PIT 11 za 2016 rok. Wnioskodawcy mogą otrzymać tutaj od 500 do 120 tys. zł na okres spłaty od 3 do 108 rat. Bank gwarantuje szybką decyzję kredytową oraz możliwość doboru dnia miesiąca, w którym kredytobiorca chce spłacać raty.

W ofercie PKO BP dostępna jest Mini Ratka na dowolny cel (do 23 tys. zł na PIT i wyciąg z konta) na okres kredytowania od 1 do 96 miesięcy (klient może dobrać dzień miesiąca, w którym będzie spłacał ratę).

Kredyt na PIT oferuje również:

  • Bank Pocztowy
  • ING Bank Śląski
  • T-Mobile Usługi Bankowe
  • Santander Consumer Bank
  • Raiffeisen Polbank
  • BOŚ Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here