Jak zarabiać na swoich oszczędnościach?

0
Lokata online

Lokata bankowa, czyli depozyt terminowy to sposób na pomnażanie swoich oszczędności dzięki “wypożyczeniu” ich bankowi na wyłączność na określony czas. Wyłączność w tym wypadku oznacza, że w trakcie trwania lokaty właściciel środków nie może z nich korzystać ani ich wypłacić z lokaty. Po upływanie czasu trwania lokaty jej właściciel wypłaca całość środków wraz z odsetkami, które zarobił.

W październiku polecamy lokatę online Santander

Na rynku dostępnych jest wiele lokat, każdy bank oferuje minimum jedną, a zazwyczaj kilka. Lokaty oprócz czasu trwania i oprocentowania różnią się także sposobem ich otwarcia. Depozyt można, w podstawowej wersji, otworzyć osobiście w placówce banku, czasami także przez telefon ale obecnie najwygodniej otworzyć można lokatę online.

Lokata terminowa

to bezpieczny produkt oszczędnościowy. Jej główną zaletą jest to, że obowiązuje w określonym czasie – to klient sam decyduje na ile chce założyć lokatę. Bezpieczeństwo depozytu gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który chroni środki zdeponowane na lokacie w wysokości do 100 tys. euro.

Oprocentowanie lokaty terminowej może być stałe lub zmienne – odsetki są naliczane zazwyczaj pod koniec trwania lokaty, w ostatnim dniu.

Jak założyć lokatę?

Aby założyć lokatę online trzeba wypełnić wniosek dostępny na stronie Banku. Po wypełnieniu wniosku i zapoznaniu się ze wszystkimi dokumentami pozostanie tylko wpłacenie na podany rachunek bankowy pieniędzy na lokatę – co zostanie potwierdzone drogą elektroniczną.

Dlaczego warto otworzyć lokatę Santander?

Po pierwsze założenie lokaty jest możliwie proste i całkowicie online. Oznacza to, że bez wychodzenia z domu można przejść przez cały proces i ulokować środki na koncie. Gdy usługa jest uruchomiona depozyt można obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej lub Bankowości Internetowej.

Największą zaletą lokaty jest atrakcyjne oprocentowanie na poziomie 2,50%, a kapitalizacja odsetek następuje pod koniec jej trwania. Gdy czas trwania dobiegnie końca depozyt automatycznie zostaje przedłużony na ten sam okres – dzięki temu oszczędności jak i zgromadzone odsetki dalej będą na siebie zarabiać zamiast tracić na wartości na koncie osobistym.

Dla kogo lokata to dobre rozwiązanie?

Nad lokatą powinien poważnie zastanowić się każdy kto ma minimum tysiąc złotych wolnych środków. Siła nabywcza pieniądza spada, inflacja rośnie, pieniądze, które leżą na koncie osobistym codziennie tracą na wartości. Dlatego każdy kto może sobie pozwolić na oszczędzanie powinien także pomyśleć nad zarabianiem na odsetkach od swoich oszczędności.

Zacznij zarabiać na swoich oszczędnościach.

Lokata Santander może być otwarta już dla kwoty tysiąc złotych a maksymalna wysokość depozytu to aż 400 000 zł. 

Otworzenie lokaty może wydawać się ryzykowne w związku z zamrożeniem pieniędzy na pewien czas dlatego na początku można zacząć od najkrótszego możliwego okresu – czyli jednego miesiąca. Natomiast najdłuższy okres to aż 36 miesięcy.

Lokata to jeden z najbezpieczniejszych sposobów zarabiania na swoich oszczędnościach. Możliwość otwarcia jej bez wychodzenia z domu to dodatkowy sposób na zaoszczędzenie ale swojego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here