Czek Giro, czyli pożyczka z odbiorem na poczcie

0
Pożyczka na poczcie

Pojęcie czek jest wszystkim dobrze znane choć nie każdy miał przyjemność skorzystać z takiego sposobu obrotu pieniędzmi. W Polsce klasyczne czeki nigdy nie zyskały wielkiej popularności. Tego samego nie można jednak napisać o pożyczkach pozabankowych, one zdobyły rynek polski.

 

Pożyczka pozabankowa to także obowiązkowe formalności

Aby otrzymać szybką pożyczkę należy potwierdzić swoją tożsamość. Instytucje pozabankowe zazwyczaj weryfikują wiarygodność potencjalnego klienta przez konto bankowe. W tym celu ubiegający się o pożyczkę musi przelać 1 grosz, czasami złotówkę, ze swojego indywidualnego konta na konto instytucji udzielającej pożyczki.

 

Nie każdy ma konto w banku

Sposób weryfikacji nie każdemu jednak odpowiada. Są też osoby, które po prostu nie mogą skorzystać z chwilówek właśnie ze względu na konieczność posiadania swojego konta. Firmy pożyczkowe nie chcąc tracić żadnego klienta dlatego wyszły naprzeciw potrzebom też takich pożyczkobiorców. Czeki Giro umożliwiają przekazanie gotówki z pominięciem konta w banku.

Otwórz konto oszczędnościowe, nie pozwól aby Twoje pieniądze traciły na wartości.

 

Z czeku Giro może skorzystać każdy kto spełnia kryteria otrzymania pożyczki

Nie ma żadnych dodatkowych obostrzeń. Najważniejszym warunkiem jest oczywiście to aby instytucja udzielająca pożyczek udostępniała taką opcję w swojej ofercie. Po drugie osoba starająca się o finansowanie musi spełniać ogólne kryteria instytucji. Zazwyczaj jest to określony wiek, obywatelstwo Polskie oraz brak widocznych opóźnień w spłatach aktualnych zobowiązań (w BIK i BIG-ach).

 

Czasami realizacja czeku Giro może być szybsza niż przelew na konto

Po pozytywnej decyzji o otrzymaniu pożyczki czek należy zrealizować na poczcie. Zazwyczaj pożyczkobiorca dostaje SMS’a na swój telefon z numerem czeku. Następnie musi udać się na pocztę i okazując swój dowód osobisty wypłaca gotówkę. Czasami wymagane jest osobiste podpisanie dokumentów dostarczonych przez kuriera, wtedy tożsamość zostaje potwierdzona przy podpisywaniu umowy. Niektóre firmy pożyczkowe omijają ten etap i to pani w okienku na poczcie weryfikuje tożsamość kredytobiorcy.

 

Pożyczka przez czek Giro obarczona jest dodatkowym kosztem

Osobie, która nie zdecyduje się na przelew środków bezpośrednio na konto, tylko postanowi wypłacić gotówkę na poczcie będzie doliczona dodatkowa opłata w wysokości 13 zł. Koszt czeku Giro doliczony będzie albo do pierwszej raty spłaty albo do całości pożyczki.

 

Powodów do skorzystania z czeków Giro może być kilka

Wbrew pozorom z tego sposobu spieniężenia pożyczki korzystają nie tylko osoby, które nie mają konta w banku. Jest to rozwiązanie także dla osób, które nie chcą aby w ich historii konta widniała pożyczka pozabankowa. Również współmałżonkowie, którzy mają wspólne konto mogą nie otrzymać przelewu, ponieważ wymagane jest indywidualne konto imienne. W takiej sytuacji rozwiązaniem także będzie czek Giro. 

Nie masz jeszcze konta oszczędnościowego?

 

Czek Giro nie jest ratunkiem dla osób z komornikiem

Jeżeli na koncie osoby ubiegającej się o pożyczkę założona jest blokada przez komornika czek Giro nie będzie dla niej rozwiązaniem. Mimo, że pieniądze nie będą wysyłane na konto to jego blokady przez komornika nie da się ukryć przed firmą pożyczkową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here